Online Randevu

Hastanemizin online randevu hizmetinden faydalanabilmek için formda istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Online randevu talebiniz Merkezi Randevu Sistemi'mize iletilecektir. Randevu talebinde bulunduğunuz gün ve saatten itibaren, en geç 1 iş günü sonra talebiniz değerlendirilerek bilgi verilecektir.

(*) İşaretli alanların doldurulması zorunludur.

Dr. Öğr. Üyesi Tugan Tezcaner

Genel Cerrahi Anabilim Dalı

E-posta Adresi
ttezcaner@baskent.edu.tr

Telefon Numarası
0312 203 05 20

      2001 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
      2002 - 2007 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD
      2006 Thomas Jefferson Üniversitesi, Philadelphia
      2008 - 2009 Iğdır Devlet Hastanesİ
      2011 Ankara Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD
      2014 Haziran ayından bu yana Ankara Cerrahi Derneğinin Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmektedir.
     

Laparoskopik(Minimal invaziv/ Kapalı yöntem ile) gastrointestinal sistem hastalıkları, fıtık cerrahisi ve anüsün iyi huylu hastalıklarıdır.

Laparoskopik gastrointestinal sistem cerrahisi: mide hastalıkları ve mide kanseri cerrahisi,  kolon ve rektum hastalıkları cerrahisi, kolon ve rektum kanserleri cerrahisi, ince barsak hastalıkları cerrahisi, apendiks-apandisit cerrahisi, gastroözofagiyal reflü cerrahisi, morbid obezite (tüp mide veya gastrik bypass) cerrahisi, böbreküstü(sürrenal)  bezleri cerrahisi, safra kesesi ve yolları cerrahisi, dalak cerrahisi gibi başlıkları içermektedir.

Bu cerrahilerin bir kısmı hem laparoskopik yapılırken hem de göbek içinden tek delikten (Tek port Laparoskopik Cerrahi-SILS) izsiz olarak yapılabilmektedir. Karın ve kasık fıtıklarının cerrahisi önemli başlıklardan bir diğeridir.

Fıtıkların tedavisinde nüksün önlenmesi ve başarılı tedavi için “retromuskuler onarım yöntemleri “ ve “laparoskopik/kapalı onarım yöntemleri” uygulanmaktadır.  Anüsün iyi huylu hastalıkları yaygı n görülen hastalıklardır. Bunlar: Hemoroid (Basur), anal fissür, anal fistül, gaz gaita kaçırma, rektosel, rektal prolapsus (barsak sarkması) gibi hastalıklardır. Hastalıkların tedavisinde bilimsel gelişmeler ışığında son teknolojik yöntemler uygulanmaktadır.

      2012 European Surgical Society
      2014 Türk Cerrahi derneği bünyesinde Board sertifikasyonu