Türkiye’nin böbrek bakım ve diyaliz merkezlerinin önde giden kuruluşu olan Başkent Üniversitesi Hastanesi diyaliz merkezlerinin en son halkası olan Çiğdem Diyaliz merkezi, yetkin personeli, ulaşım servisleri, Başkent Üniversitesi Hastanesi poliklinikleri desteğiyle birlikte, HBs 2, HCV 3 toplamda 35 hemodiyaliz makinesi ile hizmet vermektedir. 

Nefroloji uzmanlarımızın önderliğinde, Başkent Üniversitesinin temelinde yatan disiplin, çalışkanlık ve özveri ile hastalarımızın takip – tedavilerini yürütmekteyiz. Her ayın başında yapılan kan tahlilleri sonuçlarına göre hastalarımızın tedavileri; nefroloji uzmanlarımız, diyaliz hekimlerimiz, uzman diyetisyenlerimiz tarafından düzenlenerek,hasta veya hasta yakınlarına anlatılarak paylaşılır. Ay boyunca, düzenlenmiş tedavi ve uygulamalar güler yüzlü, hasta takiplerinde yakın ilgili, uzman hemşire kadromuzca yürütülmektedir.

Hastalarımızın diyaliz giriş yöntemi olarak kullandıkları katater ya da fistül ile ilgili problemleri Başkent Üniversitesi Hastanesi Girişimsel Radyoloji bölümü ile görüşülerek giderilmeye ve yine yeni fistül oluşumu işlemleri hastanemiz Genel Cerrahi bölümü ile görüşülerek yaptırılmaya çalışılmaktadır.

Merkezimizden faydalanmak isteyen hastalar eğer başka bir merkezde takipli hemodiyaliz hastası iseler;merkezlerinden alacakları epikriz raporu ile veya yeni tanı böbrek hastaları iseler Başkent Üniversitesi Hastanesi Nefroloji bölümünde muayene olduktan sonra alacakları rapor ile merkezimize başvurabilirler. 

Hastalarımızın Nefroloji veya diyaliz harici sağlıkla ilgili sorunları Başkent Üniversitesi Hastanesi ilgili poliklinikleri ile görüşülerek giderilmeye çalışılmaktadır.

Sağlığınız, tedaviniz ve huzurunuz için bizler buradayız, sizleri de bekleriz. 

Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde No:9/C Balgat ANKARA

Tel: 0312 286 86 60

Faks: 0 312 286 86 70