Merkezimiz, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Başhekimliği’ne bağlı olarak 20/05/2005 tarihinde, Tokat ili, Zile ilçesinde hizmet vermeye başlamıştır. Konsepti ile ülkemizde örnek teşkil eden Merkezimiz yaklaşık 500 m2 kapalı alan ve 2 kattan oluşan müstakil bir binada hizmet vermektedir. Merkezimizde;

  • 14 Adet Seronegatif Hemodiyaliz Cihazı,
  • 1 Adet Yedek Seronegatif Hemodiyaliz Cihazı,
  • 1 Adet HBS+ (Hepatit B) Hemodiyaliz Cihazı,
  • 2 Adet HCV+ (Hepatit C) Hemodiyaliz Cihazı,

ile toplam 18 makine ile Kronik ve Akut Böbrek Yetmezliği hastalarımıza Hemodiyaliz Tedavisi (Bikarbonat – Asetat) sunulma. Su sistemimiz Reverse Osmosis (Ters Ozmoz )sistemine haizdir. Merkezimizde re-use (tekrar kullanım) yapılmamaktadır. Single Needle imkânı sunulmaktadır.

Diyaliz Merkezimizde Tedavi Hizmetleri; 1 Uzman Hekim, 1 Diyaliz Sorumlu Hemşiresi, 4 Diyaliz Hemşiresi nezaretinde sunulmaktadır. Tüm Hemşirelerimiz Diyaliz Sertifikasına haizdir. Ayrıca Hasta Bakım Hizmetleri için 4 Yardımcı Personel görev yapmaktadır. Bakım ve onarım hizmetleri için 1 Teknisyen istihdam edilmektedir.

Merkezimiz Haftanın 6 günü (Pazar Günleri hariç), 07:00 – 16:00 saatleri arasında hasta kabul etmektedir. Seanslar, Uzman Doktor gözetiminde, Diyaliz Hemşireleri tarafından yapılmakta olup, her seansta Uzman Doktor tarafından Hasta Vizitleri yapılmakta, tedavileri ayarlanmakta, Nefroloji Uzmanı tarafından da Aylık Hasta Vizitleri yapılmaktadır.

Hepatit B (HBS+) ve Hepatit C (HCV+) hastalığı taşıyan diyaliz hastalarımıza ayrı bir odada ayrı cihazlarla tedavi hizmeti sunulmaktadır.

Hastaların Hepatit Aşı Programları Sorumlu Hemşire tarafından takip edilerek yapılmakta, Hepatit riski en aza indirilmektedir. Hastalarımızın diyetleri diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Sosyal hizmet uzmanlarımızca hastalarımız için psiko-sosyal rehabilitasyon programları organize edilmektedir.

Merkezimiz Üniversitemizce atanan İdari Sorumlu tarafından yönetilmekte olup, buna ek olarak 3 Memur ile tedavi hizmetlerinin kalitesi ve sürekliliği kontrol edilmektedir.

Hastalarımıza sabah seansında kahvaltı, öğlen seansında yemek servisi yapılmaktadır. Salonlarımızda uydu TV yayını sunulmaktadır.

Zile İlçesi, köyleri, yakın ilçe ve köylerine Servis Hizmeti sunulmaktadır. Son model araçlar ile hastalarımıza güvenli ve konforlu bir yolculuk sağlanmaktadır

Hastalarımızın Ankara Hastanemize gönderilmesi için Merkezimizden Araç tahsis edilmektedir. Transplantasyon adayı olmak isteyen hastaların nakil hazırlıkları, isterlerse yatırılarak, yapılmakta ve nakil listesine dâhil edilerek Sağlık Bakanlığı’na bildirilmektedir

Adres: Çekerek Yolu Üzeri, Üniversite Kampüsü Yanı Zile/TOKAT
Tel:      0.356.3179005-06
Fax:     0.356.3179186
E-mail: zilediyaliz@baskent.edu.tr