Kanser tedavisi aynı anda birden fazla bölümün tanı ve tedavi sürecinde birlikte çalışmasını, yani ekip çalışmasını gerektiren bir hastalıktır. Bu ekipte cerrahlar, tıbbi onkologlar, radyasyon onkologları, patologlar, radyologlar ve diğer başka ilgili bölümler olabilir. Onkoloji, oncos ( = şişlik, tümör ) ve logos ( =bilim ) kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşan eski Yunanca bir kelime olup ?tümör bilimi? olarak açıklanabilir. Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı temel olarak kanserin ilaçla tedavisi (kemoterapi) ile ilgilenir. Aynı zamanda kanser tedavisini yürüten ekibin koordinasyonunu tıbbi onkolog sağlar.
Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı, Başkent Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde ilk kez 1998 yılında kurulmuş olup, 2000 yılında da Adana Uygulama Araştırma Hastanesi?nde hizmet vermeye başlamıştır. Ankara Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bilim dalında halen 2 doçent ve 3 yan dal araştırma görevlisi görev yapmaktadır. Üniversitemizde Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı başkanı Prof. Dr. Özgür Özyılkan?dır. Ünitemizde erişkin (16 yaş üstü) hastalarda tanı ve tedavi hizmetleri, ünitemizin öğretim üyeleri başta olmak üzere uzman sağlık personeli tarafından gerçekleştirilmektedir. 2011 yılında Ankara Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bilim dalında toplam 6726 poliklinik ve 588 yatan hastaya bakım hizmeti verilmiştir. Tıbbi Onkoloji polikliniği 53. sokak (eski 5. Sokak) poliklinik binasında hizmet vermektedir. Poliklinik hizmeti dışında Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Ana bina A Blok 5. katta bulunan yataklı servisi ile yatan hastalara hizmet vermektedir.

Randevu almak için
Hastaların muayene hafta içi her gün 08:00-12:00 ve 13:30-17:30 saatleri arasında sürdürülmektedir. Muayene randevuları çalışma saatleri içinde poliklinik bünyesinde yer alan sekreterliğe bizzat başvurarak veya 0312 2122912-209 numaralı telefondan alınabilir. Ayrıca hastanemizin online randevu hizmeti bulunmaktadır. İnternet sitesinde ilgili bölüme gerekli bilgiler girildikten sonra online randevu talebi Merkezi Randevu Sistemi'mize iletilip, randevu talebinde bulunduğunuz gün ve saatten itibaren, en geç 1 iş günü sonra bilgi verilmektedir. Muayene randevuları mesaj yoluyla bir gün önceden tüm hastalara hatırlatılmakta ve gelemeyecek olanların randevularını telefonla iptal etmeleri istenmektedir.


İletişim Bilgileri

Adres: Fevzi Çakmak Cd.5.Sk No:48 Zemin Kat Bahçelievler /ANKARA

Tel: 0312 203 05 41 / 5209

Fax: 0312 203 05 48